KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12167332

nr 1216 7332

Bernhard Oscarsson

(1894-1977), Sverige

Oljemålning, Signerad. Porträtt av Elof Brolin. Olja på duk, 59x48

Kondition: skadad

Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 12 november 2018
kl 18:12:47

Bernhard Oscarsson

Läs mer om Bernhard Oscarsson